LamaGym

Robo

           Je vyštudovaný fyzioterapeut so skúsenosťami hlavne v oblasti vrcholového športu, kde sa staral  a sále sa stará o TOP slovenských futbalistov. Jeho masáže a terapie odcenia hlavne klienti, ktorí potrebujú ísť do hĺbky nilen čo sa týka tlaku, ale aj pri akútnych problémoch pohyblivosti a bolestiach zapríčinenými zlými stereotypmi alebo zraneniami.  Ak máte skutočne dlhodobé problémy, odporúčame skombinovať terapiu masážou – mäkké techniky a individuálnych cvičení, kde Vás postupne naučíme správne dýchanie, držanie tela a napokon aj fylozofiu vykonávania všetkých pohybov zdravo a anatomicky spávne. Okrem všetkých skúseností je Robo veľmi pozitívny človek, verím, že si ho každý obľúbi

Rutka

        Aktuálne je našou najmladšou terapeutkou, ktorá si Vás určite získa priateľskou povahou a úsmevom. Neustále z nej srší veľa energie, ktorou počas masáži nabije aj Vás. 
Je študentkou fyzioterapie na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite v Bratislave, má za sebou niekoľko kurzov.  Od malička športuje a práve popri športe u nej vznikol záujem o ľudské telo, jeho správne fungovanie k čomu nevyhnutne patrí dostatočná regenerácia, zachovanie funkčnosti a pohyblivosti. Okrem masáži rada poradí aj v oblasti trénovania a výživy.

Meggie

           Neustále usmiata a pozítívne naladená terapeutka, pri ktorej zabudnete na koždodenné starosti a načerpáte stratenú energiu. Špecializuje sa hlavne na fyzioterpiu, kde má aktuálne ukončený 1. stupeň vysokoškolského štúdia. Pri Meggie si určite naplno vychutnáte a oddýchnete pri mäkkých technikách ale aj klasickej či relaxačnej masáži. 

Okrem toho Vám pomôže riešiť aj chronické ťažkosti spôsobené zlými stereotypmi, či už terapeutickými cvičeniami šitými na mieru alebo s cvičením uvoľňovacích cvikov metódy SM systém.

Marek

 

Marek je s nami v LamaGYM-e najdlhšie a je to človek, s ktorým sa rozhodne nebudete nudiť, spoľahlivý, podrží a podporí, keď to najviac potrebujete. Od malička vedel, že chce pomáhať ľuďom, vyštudoval kondičného trénera, neskôr, už popri štúdiu fyzioterapie začal pracovať ako masér futbalového A-čka Slovan Bratislava a Slovenskej reprezentácie, s ktorým precestoval svet a nabral množstvo skúseností. Pre športovcov ideálna voľba 🙂

Masáže

Typy masáží

ktorá je pre vás tá pravá?

 • Manuálna lymfodrenáž – je špeciálny druh veľmi jemnej masáže, ktorá má za následok znova rozbehnúť prirodzenú cirkuláciu lymfatického systému, ktorého úlohou je vyplavovanie únavových, odpadových a toxických látok z buniek a medzibunkového priestoru (najmä z kože, podkožia a svalov ). V dnešnej dobe, vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu, väčšina populácie trpí zníženou imunitou a prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí  s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene. Pokiaľ vám tieto dva hlavné orgány dobre nefungujú, pociťujete únavu a stres, rýchlo sa vyčerpáte, podliehate ľahšie nervozite a na tele sa vám objavujú rôzne kožné vyrážky.
 • Bankovanie – je liečebná metóda a masáž v jednom, má viacero podôb a vykonáva sa v rôznych intenzitách podľa potreby a požiadaviek klienta. Intenzita závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému. V LamaGym kôli bezpečnosti používame banky s odsávacou pištoľou.
 • Mäkké techniky – pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí terapeut využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Terapia ovplyvňuje reflexné zmeny vo svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia
 • Reflexná masáž chodidiel – využíva rad tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha zamerať sa presné body chodidla, a následne dochádza k uvolneniu príslušnej partie Vášho tela.
 • Breussova masáž chrbta – jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak v chrbtici, konkrétne na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby. Táto technika bola vyvinutá pánom Rudolfom Breussom, ktorý ju používal ako doplnkové ošetrenie u svojich pacientov.
 • Kinesiotejping – princípom tejpovania je lepenie špeciálnej flexibilnej pásky – tejpu na Vašu pokožku. Má široké uplatnenie a to nielen pri zvyšovaní výkonu športovcov a športových úrazoch, ale aj pri prevencií a mnohých iných svalových disbalanciach. Proprioceptívne vnímanie má významnú úlohu v liečbe pri tejto metóde je užitočným nástrojom pre vnímanie pacienta tým, že koža je ťahaná a  tým spôsobom informuje centrálny nervový systém o limite rozsahu pohybu v kĺbe bez toho, aby mohlo prísť k poškodeniu, ktoré je v rozpore s liečbou tohto stavu. Počas liečby napomáha hojeniu podporuje a chráni poškodené štruktúry pred ďalším zranením alebo stresom. Tejpovnie taktiež znižuje potrebu dlhodobej liečby a tím skracuje dobu mimo športovej alebo pracovnej aktivity pre pacienta. Tieto techniky sú užitočné  aj pre nie športové oblasti a môžu byť používané terapeutom vo všeobecnej praxi alebo v nemocničnom prostredí.
 • Klasická masáž – pozitívne vplýva psychiku, odbúrava stres a napätie. Za klasickú masáž sa považuje stláčanie či stimulácia mäkkých častí svalov, pričom dochádza k hĺbkovému uvoľneniu svalov. Cieľom je navodiť harmóniu tela i mysle, ale i zvýšenie odolnosti organizmu či prevencia pred možnou bolesťou spôsobenou stuhnutiu niektorej partie tela. Zároveň prispieva k prekrveniu pokožky, čo vplýva i na správnu rekonvalescenciu svalov a podieľa sa taktiež na lepšom vyplavovaní odpadových látok z celého organizmu.
 • Športová masáž – ozdiel medzi športovou a klasickou masážou je v slede, rytme a najmä intenzite vyvíjaného tlaku.  Športové masáže sa rozdeľujú na dva typy, podľa doby vykonávania. Prípravná športová masáž má za úlohu posilniť celkový organizmus športovca a to vďaka značnému prekrveniu a odvádzaniu škodlivých látok. Odvádzanie škodlivín taktiež prispieva i k výžive tkanív, teda k samotnej regenerácií v pravom slova zmysle. Druhým typom je pohotovostná športová masáž a už z jej názvu vyplýva, že sa vykonáva presne pred súťažou či dôležitým tréningom. Táto masáž je dráždivá, alebo ukľudňujúca. Vďaka tejto masáži sa predchádza stresu, stuhnutosti svalov a má značný vplyv v prípade regulácie svalových stavov pred štartom.
 • Ajurvédska masáž – ajurveda je tradičná technika vyvinutá pred viac ako 5 tisíc rokmi v Indií na dosihnutie harmónie ľudského tela. Ajurvédska masáž predstavuje súbor techník a postupov masírovania celého tela špeciálnym BIO horúcim olejom, vďaka ktorému dochádza k celkovému prehriatiu organizmu. Terapeut sa zameriava na masírovanie meridiánových bodov, ktoré posilňujú tok energie nazývanej “tchi”. Uvoľňuje svalové napätie, odbúrava stres, detoxikuje organizmus, čo napomáha vyplavovaniu škodlivín z tela. Pozitívne ovplyvňuje činnosť lymfatického systému.

   

LamaGym

Malokarpatské námestie č.8 | Lamač

Lamagym

Hľadáte adresu?

LamaGym | Fitness | Sauny | Masáže

Malokarpatské nám. 8

Bratislava - Lamač
Vstup ZOZADU ! ! !

Každý deň 06:00-22:00

1. návšteva LamaGYM je bez registrácie a je potrebné zatelefonovať 0908706382 alebo 0907397792 aby sme Vám otvorili. Následne sa rozhodnete, či sa chcete stať členom LamaGYM.