LamaGym

Robo

           Je vyštudovaný fyzioterapeut so skúsenosťami hlavne v oblasti vrcholového športu, kde sa staral  a sále sa stará o TOP slovenských futbalistov. Jeho masáže a terapie odcenia hlavne klienti, ktorí potrebujú ísť do hĺbky nilen čo sa týka tlaku, ale aj pri akútnych problémoch pohyblivosti a bolestiach zapríčinenými zlými stereotypmi alebo zraneniami.  Ak máte skutočne dlhodobé problémy, odporúčame skombinovať terapiu masážou – mäkké techniky a individuálnych cvičení, kde Vás postupne naučíme správne dýchanie, držanie tela a napokon aj fylozofiu vykonávania všetkých pohybov zdravo a anatomicky spávne. Okrem všetkých skúseností je Robo veľmi pozitívny človek, verím, že si ho každý obľúbi

Rutka

        Aktuálne je našou najmladšou terapeutkou, ktorá si Vás určite získa priateľskou povahou a úsmevom. Neustále z nej srší veľa energie, ktorou počas masáži nabije aj Vás. 
Je študentkou fyzioterapie na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite v Bratislave, má za sebou niekoľko kurzov.  Od malička športuje a práve popri športe u nej vznikol záujem o ľudské telo, jeho správne fungovanie k čomu nevyhnutne patrí dostatočná regenerácia, zachovanie funkčnosti a pohyblivosti. Okrem masáži rada poradí aj v oblasti trénovania a výživy.

Meggie

           Neustále usmiata a pozítívne naladená terapeutka, pri ktorej zabudnete na koždodenné starosti a načerpáte stratenú energiu. Špecializuje sa hlavne na fyzioterpiu, kde má aktuálne ukončený 1. stupeň vysokoškolského štúdia. Pri Meggie si určite naplno vychutnáte a oddýchnete pri mäkkých technikách ale aj klasickej či relaxačnej masáži. 

Okrem toho Vám pomôže riešiť aj chronické ťažkosti spôsobené zlými stereotypmi, či už terapeutickými cvičeniami šitými na mieru alebo s cvičením uvoľňovacích cvikov metódy SM systém.

Matej

Odmalička športovec telom aj dušou. V mladšom veku pretekal na snowboarde, neskôr sa začal venovať silovému tréningu a práve tu prepukla túžba zdokonaliť svoje telo v súlade s jeho fyziológiou a bez zbytočných zranení, čo bolo aj motiváciou začať študovať fyzioterapiu. Absolvoval aj zahraničnú trénerskú certifikáciu  Menno Henselman’s PT course, samozrejme kurz klasickej masáže na univerzite, no najviac sa venuje manuálnej lymfodrenáži, kde vidí najväčšie pozitívne zmeny u  klientov a práve táto služba sa stala jeho špecialitou.

Masáže

Typy masáží

ktorá je pre vás tá pravá?

 • Manuálna lymfodrenáž – je špeciálny druh veľmi jemnej masáže, ktorá má za následok znova rozbehnúť prirodzenú cirkuláciu lymfatického systému, ktorého úlohou je vyplavovanie únavových, odpadových a toxických látok z buniek a medzibunkového priestoru (najmä z kože, podkožia a svalov ). V dnešnej dobe, vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu, väčšina populácie trpí zníženou imunitou a prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí  s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene. Pokiaľ vám tieto dva hlavné orgány dobre nefungujú, pociťujete únavu a stres, rýchlo sa vyčerpáte, podliehate ľahšie nervozite a na tele sa vám objavujú rôzne kožné vyrážky.
 • Bankovanie – je liečebná metóda a masáž v jednom, má viacero podôb a vykonáva sa v rôznych intenzitách podľa potreby a požiadaviek klienta. Intenzita závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému. V LamaGym kôli bezpečnosti používame banky s odsávacou pištoľou.
 • Mäkké techniky – pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí terapeut využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Terapia ovplyvňuje reflexné zmeny vo svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia
 • Reflexná masáž chodidiel – využíva rad tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha zamerať sa presné body chodidla, a následne dochádza k uvolneniu príslušnej partie Vášho tela.
 • Breussova masáž chrbta – jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak v chrbtici, konkrétne na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby. Táto technika bola vyvinutá pánom Rudolfom Breussom, ktorý ju používal ako doplnkové ošetrenie u svojich pacientov.
 • Kinesiotejping – princípom tejpovania je lepenie špeciálnej flexibilnej pásky – tejpu na Vašu pokožku. Má široké uplatnenie a to nielen pri zvyšovaní výkonu športovcov a športových úrazoch, ale aj pri prevencií a mnohých iných svalových disbalanciach. Proprioceptívne vnímanie má významnú úlohu v liečbe pri tejto metóde je užitočným nástrojom pre vnímanie pacienta tým, že koža je ťahaná a  tým spôsobom informuje centrálny nervový systém o limite rozsahu pohybu v kĺbe bez toho, aby mohlo prísť k poškodeniu, ktoré je v rozpore s liečbou tohto stavu. Počas liečby napomáha hojeniu podporuje a chráni poškodené štruktúry pred ďalším zranením alebo stresom. Tejpovnie taktiež znižuje potrebu dlhodobej liečby a tím skracuje dobu mimo športovej alebo pracovnej aktivity pre pacienta. Tieto techniky sú užitočné  aj pre nie športové oblasti a môžu byť používané terapeutom vo všeobecnej praxi alebo v nemocničnom prostredí.
 • Klasická masáž – pozitívne vplýva psychiku, odbúrava stres a napätie. Za klasickú masáž sa považuje stláčanie či stimulácia mäkkých častí svalov, pričom dochádza k hĺbkovému uvoľneniu svalov. Cieľom je navodiť harmóniu tela i mysle, ale i zvýšenie odolnosti organizmu či prevencia pred možnou bolesťou spôsobenou stuhnutiu niektorej partie tela. Zároveň prispieva k prekrveniu pokožky, čo vplýva i na správnu rekonvalescenciu svalov a podieľa sa taktiež na lepšom vyplavovaní odpadových látok z celého organizmu.
 • Športová masáž – ozdiel medzi športovou a klasickou masážou je v slede, rytme a najmä intenzite vyvíjaného tlaku.  Športové masáže sa rozdeľujú na dva typy, podľa doby vykonávania. Prípravná športová masáž má za úlohu posilniť celkový organizmus športovca a to vďaka značnému prekrveniu a odvádzaniu škodlivých látok. Odvádzanie škodlivín taktiež prispieva i k výžive tkanív, teda k samotnej regenerácií v pravom slova zmysle. Druhým typom je pohotovostná športová masáž a už z jej názvu vyplýva, že sa vykonáva presne pred súťažou či dôležitým tréningom. Táto masáž je dráždivá, alebo ukľudňujúca. Vďaka tejto masáži sa predchádza stresu, stuhnutosti svalov a má značný vplyv v prípade regulácie svalových stavov pred štartom.
 • Ajurvédska masáž – ajurveda je tradičná technika vyvinutá pred viac ako 5 tisíc rokmi v Indií na dosihnutie harmónie ľudského tela. Ajurvédska masáž predstavuje súbor techník a postupov masírovania celého tela špeciálnym BIO horúcim olejom, vďaka ktorému dochádza k celkovému prehriatiu organizmu. Terapeut sa zameriava na masírovanie meridiánových bodov, ktoré posilňujú tok energie nazývanej “tchi”. Uvoľňuje svalové napätie, odbúrava stres, detoxikuje organizmus, čo napomáha vyplavovaniu škodlivín z tela. Pozitívne ovplyvňuje činnosť lymfatického systému.

   

LamaGym

Malokarpatské námestie č.8 | Lamač

Lamagym

Hľadáte adresu?

LamaGym | Fitness | Sauny | Masáže

Malokarpatské nám. 8

Bratislava - Lamač
Vstup ZOZADU ! ! !

Každý deň 06:00-22:00

1. návšteva LamaGYM je bez registrácie a je potrebné zatelefonovať 0908706382 alebo 0907397792 aby sme Vám otvorili. Následne sa rozhodnete, či sa chcete stať členom LamaGYM.