LamaGym

Marek

        Marek je s nami v LamaGYM-e najdlhšie a je to človek, s ktorým sa rozhodne nebudete nudiť, spoľahlivý, podrží a podporí, keď to najviac potrebujete. Od malička vedel, že chce pomáhať ľuďom, vyštudoval kondičného trénera, neskôr, už popri štúdiu fyzioterapie začal pracovať ako masér futbalového A-čka Slovan Bratislava a Slovenskej reprezentácie, s ktorým precestoval svet a nabral množstvo skúseností. Pre športovcov ideálna voľba

Aďa

        Aktuálne je našou najmladšou terapeutkou, ktorá si Vás určite získa priateľskou povahou a úsmevom. 
Masážam a starostlivosti o ľudské telo sa venuje viac ako 5 rokov a za toto obdobie sa z poskytovanej terapie stala vášeň, kde sa snaží neustále vzdelávať a posúvať vpred.
Jej cieľom je poskytnúť klientovi precíznu diagnostiku aktuálneho stavu a následne efektívne nastaviť terapiu pre zlepšenie pohybového ústrojenstva, regeneráciu  či už po náročných dňoch v práci alebo po športe, prípadne pre zlepšenie maximálnych výkonov športovcov. Kombináciu viacerých terapeutických techník a postupov dokáže maximalizovať efektivitu terapie, uľavovať od bolestí a naprávať chyby spôsobené zlými stereotypmi. 

Meggie

           Neustále usmiata a pozítívne naladená terapeutka, pri ktorej zabudnete na koždodenné starosti a načerpáte stratenú energiu. Špecializuje sa hlavne na fyzioterpiu, kde má aktuálne ukončený 1. stupeň vysokoškolského štúdia. Pri Meggie si určite naplno vychutnáte a oddýchnete pri mäkkých technikách ale aj klasickej či relaxačnej masáži. 

Okrem toho Vám pomôže riešiť aj chronické ťažkosti spôsobené zlými stereotypmi, či už terapeutickými cvičeniami šitými na mieru alebo s cvičením uvoľňovacích cvikov metódy SM systém.

Dominika

Dominika je mladá terapeutka, ktorá Vás príjemne prekvapí profesionalitou, prístupom, vedomosťami a zručnosťami v oblasti fyzioterapie a masáži. Keďže v terapií spája viacero techník tak aby maximálne vyhovela potrebám klienta, zaradili sme do ponuky jej vlastný špecifický produkt “Zdravotná masáž” ktorým si získava stále väčšiu a väčšiu priazeň našich klientov. Spomínaná masáž zahŕňa podrobnú diagnostiku stavu klienta a následnú terapiu s použitím liečivej BIO lampy, TERAGUNu, vákuových baniek, všetko podľa potrieb klienta a výsledkom je úľava od bolesti, zvýšenie pohyblivosti, oddych a regenerácia. Dominiku odporúčame hlavne klientom s akútnymi bolestivými problémami, ale aj ako prevenciu chronických stavov.

Masáže

Typy masáží

ktorá je pre vás tá pravá?

  • Manuálna lymfodrenáž – je špeciálny druh veľmi jemnej masáže, ktorá má za následok znova rozbehnúť prirodzenú cirkuláciu lymfatického systému, ktorého úlohou je vyplavovanie únavových, odpadových a toxických látok z buniek a medzibunkového priestoru (najmä z kože, podkožia a svalov ). V dnešnej dobe, vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu, väčšina populácie trpí zníženou imunitou a prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí  s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene. Pokiaľ vám tieto dva hlavné orgány dobre nefungujú, pociťujete únavu a stres, rýchlo sa vyčerpáte, podliehate ľahšie nervozite a na tele sa vám objavujú rôzne kožné vyrážky.
  • Bankovanie – je liečebná metóda a masáž v jednom, má viacero podôb a vykonáva sa v rôznych intenzitách podľa potreby a požiadaviek klienta. Intenzita závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému. V LamaGym kôli bezpečnosti používame banky s odsávacou pištoľou.
  • Mäkké techniky – pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí terapeut využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Terapia ovplyvňuje reflexné zmeny vo svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia
  • Reflexná masáž chodidiel – využíva rad tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha zamerať sa presné body chodidla, a následne dochádza k uvolneniu príslušnej partie Vášho tela.
  • Breussova masáž chrbta – jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak v chrbtici, konkrétne na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby. Táto technika bola vyvinutá pánom Rudolfom Breussom, ktorý ju používal ako doplnkové ošetrenie u svojich pacientov.
  • Kinesiotejping – princípom tejpovania je lepenie špeciálnej flexibilnej pásky – tejpu na Vašu pokožku. Má široké uplatnenie a to nielen pri zvyšovaní výkonu športovcov a športových úrazoch, ale aj pri prevencií a mnohých iných svalových disbalanciach. Proprioceptívne vnímanie má významnú úlohu v liečbe pri tejto metóde je užitočným nástrojom pre vnímanie pacienta tým, že koža je ťahaná a  tým spôsobom informuje centrálny nervový systém o limite rozsahu pohybu v kĺbe bez toho, aby mohlo prísť k poškodeniu, ktoré je v rozpore s liečbou tohto stavu. Počas liečby napomáha hojeniu podporuje a chráni poškodené štruktúry pred ďalším zranením alebo stresom. Tejpovnie taktiež znižuje potrebu dlhodobej liečby a tím skracuje dobu mimo športovej alebo pracovnej aktivity pre pacienta. Tieto techniky sú užitočné  aj pre nie športové oblasti a môžu byť používané terapeutom vo všeobecnej praxi alebo v nemocničnom prostredí.
  • Klasická masáž – pozitívne vplýva psychiku, odbúrava stres a napätie. Za klasickú masáž sa považuje stláčanie či stimulácia mäkkých častí svalov, pričom dochádza k hĺbkovému uvoľneniu svalov. Cieľom je navodiť harmóniu tela i mysle, ale i zvýšenie odolnosti organizmu či prevencia pred možnou bolesťou spôsobenou stuhnutiu niektorej partie tela. Zároveň prispieva k prekrveniu pokožky, čo vplýva i na správnu rekonvalescenciu svalov a podieľa sa taktiež na lepšom vyplavovaní odpadových látok z celého organizmu.
  • Športová masáž – ozdiel medzi športovou a klasickou masážou je v slede, rytme a najmä intenzite vyvíjaného tlaku.  Športové masáže sa rozdeľujú na dva typy, podľa doby vykonávania. Prípravná športová masáž má za úlohu posilniť celkový organizmus športovca a to vďaka značnému prekrveniu a odvádzaniu škodlivých látok. Odvádzanie škodlivín taktiež prispieva i k výžive tkanív, teda k samotnej regenerácií v pravom slova zmysle. Druhým typom je pohotovostná športová masáž a už z jej názvu vyplýva, že sa vykonáva presne pred súťažou či dôležitým tréningom. Táto masáž je dráždivá, alebo ukľudňujúca. Vďaka tejto masáži sa predchádza stresu, stuhnutosti svalov a má značný vplyv v prípade regulácie svalových stavov pred štartom.
  • Zdravotná masáž – je kombináciou všetkých vedomostí a skúseností terapeuta v jednej službe, kde terapeut najprv posúdi Váš zdravotný stav, diagnostikuje disbalancie a ich príčiny a následne nastaví terapiu tak, aby presne reflektovala požiadavky a potreby klienta, čím dosahuje maximálny relaxačný účinok a úľavu od bolesti.    Súčasťou môže byť nahrievanie BIO lampou, použitie TERAGUN, sklenených baniek prípadne aplikácia náplaste s liečivým účinkom. 

LamaGym

Malokarpatské námestie č.8 | Lamač

Lamagym

Hľadáte adresu?

LamaGym | Fitness | Sauny | Masáže

Malokarpatské nám. 8

Bratislava - Lamač
Vstup ZOZADU ! ! !

Každý deň 06:00-22:00

1. návšteva LamaGYM je bez registrácie a je potrebné zatelefonovať 0908706382 alebo 0907397792 aby sme Vám otvorili. Následne sa rozhodnete, či sa chcete stať členom LamaGYM.