LamaGym

Meggie

Fyzioterapeut Meggie je absolventkou univerzity sv. Cyrila a Metoda fakulty Zdravotníckych vied. Pri jej terapii dokonale zrelaxujete pri klasickej či relaxačnej masáži, tehotenskej masáži, no vie vám uľaviť od bolesti aj mäkkými technikami či bankovaním. Môžete sa na ňu obrátiť v prípade, že máte problém s pohybovým aparátom, ak Vás trápia vás bolesti chrbtice (problémy s vysunutými platničkami), bolesti hlavy či kĺby, nakoľko ovláda rôzne fyzioterapeutické metódy ako DNS, SM systém, McKenzie metódu, mobilizácie, kinesiotaping či manuálnu lymfodrenáž.

Slavo

Masáži a terapií sa začal venovať v susednom Rakúsku kde nabral počas 6-tich rokov veľa skúseností. Okrem skvelej masáže si teda so Slavom môžete pokecať po nemecky 😊 Keďže pracuje v tomto obore, prirodzene ho to ťahá ku každodennému športovaniu, ktoré taktiež prispieva k zlepšeniu terapeutických postupov a porozumeniu rôznych stavov s ktorými prichádzajú klienti. Posledné roky pracuje už na Slovensku, kde sa venuje a snaží pomáhať hlavne športovcom, no úľavu od bolesti a odstránenie problémov spôsobenými zlými stereotypmi úspešne rieši všetkým klientom.  

Oliver

Neustále usmiaty a pozítívne naladený terapeut, pri ktorom zabudnete na koždodenné starosti a načerpáte stratenú energiu. Špecializuje sa hlavne na fyzioterpiu, kde má aktuálne ukončený 1. stupeň vysokoškolského štúdia. Pri Oliverovi si určite naplno vychutnáte a oddýchnete pri mäkkých technikách ale aj klasickej či relaxačnej masáži. 

Okrem toho Vám pomôže riešiť aj chronické ťažkosti spôsobené zlými stereotypmi, či už terapeutickými cvičeniami šitými na mieru alebo s cvičením uvoľňovacích cvikov metódy SM systém.

Bohuš

Bohuš je diplomovaný fyzioterapeut s 20 ročnou praxou, počas ktorej pracoval v rôznych oblastiach fyzioterapie od rehabilitačných oddelení v nemocniciach až po súkromné fyzioterapeutické kliniky. Okrem pôsobenia na Slovensku naberal skúsenosti aj na vzdelávacom pobyte vo Švajčiarsku, kde sa zameriaval na riešenie problémov spojených s chrbticou. Venuje sa hlavne rehabilitáciám po zraneniach a pooperačných stavoch, náprave zlých stereotypov pohybového aparátu a podobne. Popri fyzioterapií ovláda aj väčšinu typov relaxačných a masážnych techník, takže sme presvedčení, že u Bohuša nájde každý klient presne to čo hľadá.

Masáže

Typy masáží

ktorá je pre vás tá pravá?

  • Tehotenská masáž –  pomáha uvoľňovať napätie v tele a navodzuje relaxáciu chrbtového svalstva. Zvýšené nároky na telo budúcej mamičky sú častokrát sprevadzane bolestami spodného chrbta či šije. Ide o veľmi jemnú masáž, pri ktorej sa snažíme docieliť maximálne pohodlie a preto využívame rôzne pozície klientky či polohovanie vankúšmi.
    Masáž tehuliek priaznivo vplýva na lymfatický a krvný systém (zmierňujú sa opuchy nôh), zlepšuje pružnosť pokožky (prevencia tvorby strii), uvoľňuje a poskytuje úľavu od bolesti chrbta, krku či ramien, znižuje únavu, zlepšuje spánok a psychickú pohodu.
    Samozrejme pred začatim takehoto typu masáži konzultuje svoj stav s vašim gynekológom ! 
  • Manuálna lymfodrenáž – alebo lymfatická masáž je fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia. Pomocou tejto techniky sa podporuje odtok lymfy z tela, spriechodňujú sa lymfatické cievy a čistia sa lymfatické uzliny. Každá terapia sa po správnosti začína úvodným vyčistením hlavných lymfatických uzlín, do ktorých následne počas terapie posúvame lymfu z ostatných časti tela. Pri terapii sa využíva detský púder a klient by mal byť iba v spodnom prádle, bez pomožiek, hodiniek či prsteňov, ktoré by mohli brániť odtoku lymfy.
    Manuálna lymfodrenáž je vhodná na podporu imunity, pri opakujúcich sa vírusových ochoreniach, pri lymfedéme, opuchoch končatín, únave a bolesti hlavy, pri nádche, stabilizovaných rakovinových ochoreniach, na aktiváciu črevnej peristaltily, podporu hormonálnej rovnováhy a takisto je súčasťou anticelulitídovej terapie či postcovidovej liečby.
    Odporúčame na úvod absolvovať celotelovú manuálnu lymfodrenáž v trvaní 110min a následne po dohode a upresnení si vašich požiadaviek nastaviť terapiu na 50 či 80 minút. 
    Podľa reakcie tela po úvodnej lymfofrenáži odporučíme ideálnu frekvenciu opakovania ďalších, už kratších ošetrení tak, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky. Z pravidla sa najlepšie výsledky ukazujú pri pravidelnom absolvovaní lymfodrenáže jeden až dva krát týždenne s postupným znižovaním frekvencie ošetrenia na štyri až dve mesačne. 
  • Bankovanie – je liečebná metóda a masáž v jednom, má viacero podôb a vykonáva sa v rôznych intenzitách podľa potreby a požiadaviek klienta. Intenzita závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému. V LamaGym kôli bezpečnosti používame banky s odsávacou pištoľou.
  • Mäkké techniky – pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí terapeut využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Terapia ovplyvňuje reflexné zmeny vo svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia
  • Reflexná masáž chodidiel – využíva súbor tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha zamerať sa presné body chodidla, a následne dochádza k uvoľneniu príslušnej partie Vášho tela.
  • Kinesiotejping – princípom tejpovania je lepenie špeciálnej flexibilnej pásky – tejpu na Vašu pokožku. Má široké uplatnenie a to nielen pri zvyšovaní výkonu športovcov a športových úrazoch, ale aj pri prevencií a mnohých iných svalových disbalanciach. Proprioceptívne vnímanie má významnú úlohu v liečbe pri tejto metóde je užitočným nástrojom pre vnímanie pacienta tým, že koža je ťahaná a  tým spôsobom informuje centrálny nervový systém o limite rozsahu pohybu v kĺbe bez toho, aby mohlo prísť k poškodeniu, ktoré je v rozpore s liečbou tohto stavu. Počas liečby napomáha hojeniu podporuje a chráni poškodené štruktúry pred ďalším zranením alebo stresom. Tejpovnie taktiež znižuje potrebu dlhodobej liečby a tím skracuje dobu mimo športovej alebo pracovnej aktivity pre pacienta. Tieto techniky sú užitočné  aj pre nie športové oblasti a môžu byť používané terapeutom vo všeobecnej praxi alebo v nemocničnom prostredí.
  • Klasická masáž – pozitívne vplýva psychiku, odbúrava stres a napätie. Za klasickú masáž sa považuje stláčanie či stimulácia mäkkých častí svalov, pričom dochádza k hĺbkovému uvoľneniu svalov. Cieľom je navodiť harmóniu tela i mysle, ale i zvýšenie odolnosti organizmu či prevencia pred možnou bolesťou spôsobenou stuhnutiu niektorej partie tela. Zároveň prispieva k prekrveniu pokožky, čo vplýva i na správnu rekonvalescenciu svalov a podieľa sa taktiež na lepšom vyplavovaní odpadových látok z celého organizmu.
  • Športová masáž – ozdiel medzi športovou a klasickou masážou je v slede, rytme a najmä intenzite vyvíjaného tlaku.  Športové masáže sa rozdeľujú na dva typy, podľa doby vykonávania. Prípravná športová masáž má za úlohu posilniť celkový organizmus športovca a to vďaka značnému prekrveniu a odvádzaniu škodlivých látok. Odvádzanie škodlivín taktiež prispieva i k výžive tkanív, teda k samotnej regenerácií v pravom slova zmysle. Druhým typom je pohotovostná športová masáž a už z jej názvu vyplýva, že sa vykonáva presne pred súťažou či dôležitým tréningom. Táto masáž je dráždivá, alebo ukľudňujúca. Vďaka tejto masáži sa predchádza stresu, stuhnutosti svalov a má značný vplyv v prípade regulácie svalových stavov pred štartom.
  • Zdravotná masáž – je kombináciou všetkých vedomostí a skúseností terapeuta v jednej službe, kde terapeut najprv posúdi Váš zdravotný stav, diagnostikuje disbalancie a ich príčiny a následne nastaví terapiu tak, aby presne reflektovala požiadavky a potreby klienta, čím dosahuje maximálny relaxačný účinok a úľavu od bolesti.    Súčasťou môže byť nahrievanie BIO lampou, použitie TERAGUN, sklenených baniek prípadne aplikácia náplaste s liečivým účinkom. 
  • Breussova masáž chrbta – jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak v chrbtici, konkrétne na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby. Táto technika bola vyvinutá pánom Rudolfom Breussom, ktorý ju používal ako doplnkové ošetrenie u svojich pacientov.
LamaGym

Malokarpatské námestie č.8 Bratislava - Lamač

Lamagym

Hľadáte adresu?

Fitko | Sauny | Masáže

Malokarpatské nám. 8

Bratislava - Lamač
Vstup ZOZADU ! ! !

Každý deň 06:00-22:00

1. návšteva LamaGYM je bez registrácie a je potrebné zatelefonovať 0908706382 alebo 0907397792 aby sme Vám otvorili. Následne sa rozhodnete, či sa chcete stať členom LamaGYM.