LamaGym

Terapia

Mnohí z Vás, našich klientov, potrebujete alebo aj hľadáte u nás v Lame viac ako len relax a odpočinok. Máte rôzne pohybové problémy, chronické stavy zo zlého streotypu a zlých návykov alebo potrebujete rehabilitovať po zraraneniach, prípadne zlepšiť držanie tela a coore pre zvýšenie športových výkonov a podobne. Preto sme rozhodli zaradiť do ponuky aj terapeutické služby, kde sa o Vás postarajú a budú sa Vám venovať diplomovaní fyzioterapeuti. Zaradili sme aj cvičenie SM systém, ktorý po pár tréningoch budete schopní odcvičiť aj sami.

Robo

Je vyštudovaný fyzioterapeut so skúsenosťami hlavne v oblasti vrcholového športu, kde sa staral  a sále sa stará o TOP slovenských futbalistov. Jeho masáže a terapie odcenia hlavne klienti, ktorí potrebujú ísť do hĺbky nilen čo sa týka tlaku, ale aj pri akútnych problémoch pohyblivosti a bolestiach zapríčinenými zlými stereotypmi alebo zraneniami.  Ak máte skutočne dlhodobé problémy, odporúčame skombinovať terapiu masážou – mäkké techniky a individuálnych cvičení, kde Vás postupne naučíme správne dýchanie, držanie tela a napokon aj fylozofiu vykonávania všetkých pohybov zdravo a anatomicky spávne. Okrem všetkých skúseností je Robo veľmi pozitívny človek, verím, že si ho každý obľúbi

Ondrej

Náš najmladší, ešte študujúci terapeut, mňa presvedčil citom pre prácu s ľudmi a záujmom pomáhať, ide z neho taká pozitívna energia 🙂 Cit v jeho rukách je skôr vrodeným darom ako natrénovaným gestom a zaručujem Vám, že jeho masáže si dokonale vychutnáte. Kedže onedlho bude vyštudovaný fyzioterapeut, pripravujeme pre Vás do ponuky nové služby vyslovene na základe jeho vedomostí, no už teraz Vám vie pomôcť a uľaviť od mnohých problémov.

 
terapia

ako sa pripraviť a čo očakávať . . .

  • Vstupná konzultácia s fyzioterapeutom – aby bolo možné efektívne začať s riešením akéhokoľvek problému, je potrebné na začiatku oboznámiť terapeuta so všetkými informáciami ohľadom Vášho zdravotného stavu, životosprávou, prekonanými ochoreniami, absolvovanými vyšetreniami a ich výsledkami, podstúpenými operáciami, či prebiehajúcimi liečbami. Každá, pre Vás možno aj nepostatná informácia môže byť nápomocná pri zhodnotení stavu a nastavení terapie.
  • Individuálne cvičenie s fyzioterapeutom – po vstupnej konzultácií a identifikácií funkčných disbalancií si klient s terapeutom dohodnú nasledujúci priebeh terapie, predovšetkým druh alebo sôsob riešenia pretrvávajúceho problému klienta. Cvičenie je zamerané na správnosť prevedenia, lebo len tak je možné očakávať zlepšenie.  Budete sa sústrediť na správne dýchanie v presne nastavených polohách, prípadne vykonávať mierny odpor, izolovane zapájať svaly hlbkoého stabilizčného systému. Objavíte svaly, o ktorých ste ani netušili a naučíte sa ich opäť používať v súčinnosti s majoritným svalstvom. Filozofia cvikov Vám bude vysvetlená a budete potrebné ich trénovať aj doma do ďalšieho termínu cvičenia v LamaGYMe. Cvičenie prebieha v terapeutickej miestnosti na polohovateľnom stole. Odporúčame si na cvičenie priniesť elastické športové oblečenie.
  • Mäkké a fasciálne techniky – pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí terapeut využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Terapia ovplyvňuje reflexné zmeny vo svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia. Odporúčame hlavne ako doplnok k terapeutickej liečbe alebo priamo na boj s chronickými stavmi stuhnuého svalstva. 
  • SM systém individ. cvičenie s fzioterapeutom – predstavuje súbor základných 11tich cvikov s ďalšími modifikáciami zameraných na S – stabilizáciu a M – mobilitu pohybového aparátu človeka, najmä chrbticu. Je kombináciou terapeutickej liečby s prevenciou,  regeneráciou a kondičným tréningom, a je určený ako pre vrcholových športovcov, tak i pre bežných ľudí. Autorom je český lekár MuDr. Richar Smíšek. Pri cvičení sa využíva odpor elastického lana pri stabilizácií tela v správnom postoji a samozrejme pravidelné a cielené dýchanie. Cieľom cvičení je naučiť sa vykonávať cviky správne a pokračovať v tréningu samostatne. Cvičenie prebieha najmä v priestoroch fitness, prineste si športový odev a sportovú obuv. Gumené lano Vám požičiame a je možnosť si ho u nás aj zakúpiť za 25€ a môžete tak trénovať aj doma.
  • Kinesiotaping – princípom tejpovania je lepenie špeciálnej flexibilnej pásky – tejpu na Vašu pokožku. Má široké uplatnenie a to nielen pri zvyšovaní výkonu športovcov a športových úrazoch, ale aj pri prevencií a mnohých iných svalových disbalanciach. Proprioceptívne vnímanie má významnú úlohu v liečbe pri tejto metóde je užitočným nástrojom pre vnímanie pacienta tým, že koža je ťahaná a  tým spôsobom informuje centrálny nervový systém o limite rozsahu pohybu v kĺbe bez toho, aby mohlo prísť k poškodeniu, ktoré je v rozpore s liečbou tohto stavu. Počas liečby napomáha hojeniu podporuje a chráni poškodené štruktúry pred ďalším zranením alebo stresom. Tejpovnie taktiež znižuje potrebu dlhodobej liečby a tím skracuje dobu mimo športovej alebo pracovnej aktivity pre pacienta. Tieto techniky sú užitočné  aj pre nie športové oblasti a môžu byť používané terapeutom vo všeobecnej praxi alebo v nemocničnom prostredí.
LamaGym

Malokarpatské námestie č.8 | Lamač

Lamagym

Hľadáte adresu?

LamaGym | Fitness | Sauny | Masáže

Navštívte nás:

Malokarpatské nám. 8 Vstup ZOZADU ! ! !

Otváracie hodiny

Pondelok 6:30-21:00
Utorok 8:00-21:00
Streda 6:30-21:00
Štvrtok 8:00-21:00
Piatok 6:30-21:00
Sobota 8:00-21:00
Nedeľa 8:00-21:00